menusearch
elhamarbabpour.com

راهکارهایی ساده برای افزایش اعتماد به نفس

۱۳۹۵/۹/۷ یکشنبه
(0)
(0)
راهکارهایی ساده برای افزایش اعتماد به نفس
راهکارهایی ساده برای افزایش اعتماد به نفس

راهکارهایی ساده برای افزایش اعتماد به نفس
1. موسیقی آرامش بخش گوش دهید
قبل از اینکه شب در مهمانی شرکت کنید، یا قبل از یک امتحان یا جلسه مهم، قبل از هر چیزی که ممکن است اعتمادبه نفستان را کمی سست کند، میتوانید از موسیقی آرامش بخش برای تقویت روحیه استفاده کنید.

2. نقشه بکشید و بعد آن را دنبال کنید
این یکی از مهمترین و موثرترین راههای ایجاد اعتمادبه نفس دائم است. وقتی تصمیم میگیرید کاری انجام دهید و از آن عقب نمیکشید و آن را پیش میبرید، خودتان را به خودتان ثابت میکنید و اینجاست که اعتمادبه نفستان بالا میرود.

3. ورزش کنید
ورزش منظم و همیشگی سطح انرژی شما را بالا میبرد و مواد شیمیایی مختلفی تولید میکند-مثل تستسترون و اندروفین- که حالت مثبت تری به شما میدهد. به نظر میرسد ورزش به طور خودکار اعتمادبه نفس افراد را بالا میبرد و رویکرد شما را نسبت به زندگی تغییر میدهد و راهی عالی برای بالا بردن اعتمادبه نفس است.

4. تا زمانی که اعتمادبه نفس پیدا نکردهاید وانمود کنید که دارید
یک راه برای بیرون آمدن از محدودیتهایی که برای خودتان درست کردید، این است که یک قدم بیرون از منطقه آرامشتان بگذارید. ممکن است غیرعملی به نظر برسد. انگار فقط به خودتان دروغ میگویید اما موضوع همین است. این راهکار کاملاً عملی است. اگر احساس اعتماد به نفس نمیکنید، حداقل تظاهر کنید و طوری رفتار کنید که انگار به خودتان و تواناییهایتان کاملاً مطمئن هستید و طبق آن رفتار کنید. خیلی زود میبینید که احساس اعتمادبه نفس میکنید، اعتمادبه نفس واقعی.

5. از محیطتان استفاده کنید
یک راه موثر برای تغییر خودتان این است که محیطتان را برحسب آن کسی که دوست دارید باشید، تغییر دهید. اگر میخواهید اعتمادبه نفس بیشتری داشته باشید، زندگینامههای افراد بااعتمادبه نفس را مطالعه کنید. همچنین سعی کنید با کسانی رفت وآمد کنید که اعتمادبه نفس بالایی دارند.

6. مهارتهای اجتماعیتان را تقویت کنید
روابط یکی از مهمترین قسمتهای زندگی ماست و تقویت مهارتهای اجتماعی یکی از مهمترین مواردی است که هر فردی باید یاد بگیرد. بهتر کردن نتایجی که در این زمینه میگیرید و به دست آوردن اطمینان بیشتر به مهارتهای اجتماعیتان، اعتمادبه نفستان را به طور کلی بالا خواهد برد، در ضمن این سه نکته کلیدی را هم فراموش نکنید:
الف) مثبت بیندیشید.
ب) خودتان را با خودتان مقایسه کنید، نه با دیگران.
پ) خودتان را دوست داشته باشید.